«Әбиемнең сандыгы» олимпиадасы нәтиҗәләре

2017 елның 12 декабре, сишәмбе

2 нче декабрь көнне Республика олимпиада үзәгендә 2-7 сыйныф укучылары өчен татар телендә “Әбиемнең сандыгы” дип исемләнгән олимпиада узды. Чарада Татарстан Республикасы мәктәпләреннән килгән 101 укучы катнашты. Безнең мәктәптән 11 укучы катнашты. Латыпова Сөмбел (җит. Гомәрова Р.Г.), Заһидуллина Индира Һәм Шигабеева Илүзә (җит. Насретдинова Г.К.), Гисматуллина Алисә (җит. Хәйретдинова Р.З.), Хилавиев Рузил (җит. Нәбиуллина Г.З.), Шигабеева Ильнара (җит. Хайруллина З.З.), Хабибуллина Камилә (җит. Давлетшина Г.К.) җиңү яуладылар, ә Сафиуллина Зилә (җит. Сафина Г.К.), Мубаракшина Аделя (җит. Гатина Г.С.), Зәйнуллина Зилә (җит. Давлетшина Г.К.), Гиниятуллина Гүзәл (җит. Сәгъдиева Л.Х.) призлы урын алдылар. Катнашучыларны чын күңелдән котлыйбыз! Яңа җиңүләр телибез!