Дөньяның сәләтле балалары «Сәләт» аланнарында ял итә

2018 елның 12 июле, пәнҗешәмбе

3 июль көнне Татарстан Республикасының Лаеш районында урнашкан «Звездный» ял һәм сәламәтләндерү лагеренда «Сәләт-Раушан» сменасы, Алексеевск районындагы «Фәнсар» фән һәм мәгариф үзәгендә «Сәләт-Биләр каласы», Чаллы шәһәрендә «Сәләт-Рухият» һәм «Сәләт-Яр Чаллы», Башкортстан Республикасында - «Сәләт-Кандракүл» аланы старт алды.

Бүген исә Болгар музей-тыюлыгына «Сәләт-Болгар» катнашучылары юл тотса, Изге Биләргә «изге- чишмә»леләр ашыкты. Биредә VI Халыкара яшьләр уку-укыту форумы өчен палаткалар шәһәрчеге төзелгән инде. Ул быел ике сменада 10-15 һәм 25-30 июль аралыгында узачак.

«Сәләт»нең җәйге аланнарында катнашучылар - республикакүләм, Россиякүләм һәм халыкара конкурс-фестивальләр җиңүчеләре. Алар татар телен өйрәнергә һәм камилләштерергә омтыла. Сәләтле балалар төрле яклардан бер ноктага җыела: Татарстанның барлык районнарыннан, Россиянең төрле төбәкләреннән, якын һәм ерак чит илләрдән.