Казанда «Депутат корпусы»на йомгак ясалды

2020 елның 14 феврале, җомга

Программада Татарстан Республикасының 45 муниципаль берәмлегеннән 105 вәкиллекле орган депутаты катнашты. Апас районыннан Апас районы депутаты Зыятдинова Гүзәлия Сәгыйть кызы һәм Әлмәндәр авыл җирлеге депутаты Җәләлиев Рамил Хәйдәр улы катнашты.

Программаның йомгаклау модулендә катнашучылар үз программаларын яклады, дебатларда катнашты, шулай ук «Депутат корпусы» программасын узу турында таныклыклар алды.

"Депутат корпусы" белем бирү программасы 2018 елның маенда "Бердәм Россия" ВПП депутат берләшмәләренең Республика координацион советы инициативасы белән старт алды.

Юрий Камалтынов билгеләп үткәнчә, "Бердәм Россия" депутат берләшмәләренең республика координация советы рәисе, депутатлар еш кына квалификация күтәрү системасын алдан карау, депутатларны "Бердәм Россия"дән әзерләүне күздә тоту мөмкинлеге булу-булмау турындагы сорау белән очраштылар.

Укулар читтән торып уку форматында узды. Программа спикерлары булып Россия Федерациясе Дәүләт Думасы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутатлары, Татарстан Республикасы Президенты Аппараты, Партиянең Үзәк башкарма комитеты хезмәткәрләре, министрлыклар һәм ведомстволар җитәкчеләре, республиканың эре предприятиеләре вәкилләре чыгыш ясады.

"Кешеләр бик зур кызыксыну белән җавап бирде. Әйтергә кирәк, җирле дәрәҗәдәге депутатларның күбесе бу укуга килгән. Алар бүген курслар узу турында таныклыклар алдылар, һәм иң мөһиме, алар белән сөйләшү барышында үз көчләренә ныграк ышанганнары ачык күзәтелә, алар күп әйберләргә башкача карый башладылар ", - дип сөйләде Юрий Камалтынов.

Депутат фикеренчә, «депутатлар корпусы» программасының белем бирү модуле - укытуның нәтиҗәле формасы.