июль, 2018 ел
чәршәмбе

Бу тәртип буенча социаль файдаланыла торган түләүле йортлар һәм мондый йортлар төзү өчен бирелә торган җир кишәрлекләрен исәбен муниципаль реестрларда алып бару процедуралары билгеләнә.

Апаста алмашынучан болытлы һава. Яңгыр, төнлә көчле яңгыр көтелә. Урыны белән яшен; көчле җил; боз явачак. Җил көнбатыштан, көньяк-көнбатыштан, уртача тизлектә,  15-20 метрга кадәр җитәчәк; урыны белән 24 метр тизлектәге көчле җил исәчәк. Төнлә һава температурасы +17..+22˚, көндез  +25..+30˚ градус.

“Леонардо“ Бөтенроссия иҗади ачышлар фестиваленә ярдәм иткәне өчен район башлыгы исеменә Рәхмәт хаты килде.

Багыш егете Ирек Шиһапов гомерлек яры итеп Каратун кызы Раилә Гатауллинаны сайлады.

Апас мәктәбенең 45нче чыгарылыш укучылары, мәктәпне тәмамлауның 35 еллыгы уңаеннан очрашуга җыелды.

Районда бүген терлек азыгы әзерләү кызу темпларда бара. Авыл хезмәтчәннәре көнне-төнгә ялгап сыйфатлы азык әзерләү өчен бар тырышлыкларын куялар. Район башлыгы Рәшид Заһидуллин тәүлек әйләнәсе кырларда булып, эш барышы белән танышып бара.