июль, 2018 ел
дүшәмбе

Бүген илебездә гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көнен билгеләп үтелә. Бу уңайдан Сатмышлылар авыл клубына 53 ел буе иңне иңгә куеп, сынаулы юлларны бергә үтеп, шатлыкларны бергә уртаклашып, бер-берсенә терәк-ышаныч булып яшәүче Хәлилулла абый белән Оркыя апа Сәлаховлар гаиләсен тәбрикләргә җыелды.

Мөхтәрәм райондашлар!

Кильдураз  мәктәбенең 6 нчы сыйныф укучысы Ләйлә Галаутдинова (укытучысы Гимранова Гөлназ) рус балалары өчен татар теле предметы буенча  республика күләм олимпиада буенча призлы урынга лаек булды. Молодец!

Табар-Черки мәктәбенең 11 сыйныф укучылары Вероника Кузьмина һәм Мария Сусарина чуваш теле укытучылары Сусарина Светлана Петровна  җитәкчелегендә чуваш теле буенча республика күләм олимпиадасында катнаштылар  .

Кызлар чуваш телен бик яхшы белүгләрен күрсәттеләр һәм призлы урыннарга лаек булдылар. Афәрин!