июль, 2018 ел
җомга

Бүген Апаста, Буа, Кама Тамагы, Кайбыч, Апас, Тәтеш районнарының муниципаль архив хезмәткәрләре мөһим киңәшмәгә җыелды.

Район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Рөстәм Мингазиев Хәдичә әбине гомер бәйрәме белән тәбрик итеп, Ил башлыгының Котлау хатын, район башлыгының Котлау открыткасын һәм чәчәк бәйләме тапшырды.

Хәрби хезмәткә әзерлек, патриотик тәрбия, Россия Иминлек министрлыгы, Татарстан Хәрби Комиссариаты белән хезмәттәшлек, армия һәм флотка язгы чакырылыш нәтиҗәләренә багышланган республика даими комиссия утырышында Татарстан хөкүмәте вице-Премьеры Рөстәм Нигмәтуллин безнең район эшчәнлеген югары бәяләде. Быел Татарстаннан язгы чакырылыш буенча 3200 ир-егет армиягә китте.

Татарстан хөкүмәте, район хакимияте карары һәм ярдәмендә Апас мәктәпләрендә укучы балалар өчен җәйге ялны файдалы һәм эчтәлекле итеп узуга тиешле мөмкинлекләр бар.