апрель, 2017 ел
дүшәмбе

Олы Болгаер клубы каршында эшләп килүче “Ак калфак“ һәм күчмә китапханә каршында эшләүче “Әкияттә кунакта“ түгәрәкләрендә шөгыльләнүче хатын-кызларны клуб мөдире Миңнегөл Галиева белән китапханәче Гөлүсә Гайфуллина Апас туган якны өйрәнү музеена алып килделәр.

Башкалада республикакүләм "Йолдызлык" фестиваленең сайлап алу турлары бара.

Апас халык театры республикакүләм "Идел-йорт" фестиваленә әзерләнә.

Апас районының мәдәният йортларында спорт ярышлары узды.

Кече Болгаер авылында җирләр кипкәч,”Изгеләр” зират өстен тирестән арындырып,чистартып,тирә-ягына баганалар утыртып, тирәләп алырга җыенабыз.Шулай ук, кышка җылыту максатыннан,авыл мәчетенең стеналарын, түшәмен такта белән эчләү,тәрәзә-ләрен җылытып,буяу эшләре дә планлаштырыла.

Чисталык икеайлыгы кысаларында, авыл җирлекләрендә өмәләр узды.

Мәктәбебездә ел саен “Мин татарча сөйләшәм” республикакүләм  фестиваль акциясе үткәрелә.

Кибетләрдә 1 июльгә кадәр куелырга тиешле “он-лайн” системасында эшләүче яңа төр касса-контроль аппаратлары  урнаштыру, хезмәт күрсәтү бәясе 30 мең сумнар тирәсе булырга мөмкин.

Апас мәктәбенең Гөлүсә Галләмова җитәкчелегендә 5 сыйныф укучылары дәрестән тыш вакытларын сәламәтлекләрен ныгытуга багышлыйлар.

Борнаш авылы мәдәният йортында ришвәтчелеккә каршы көрәш максатында, төрле белешмәлекләр ясалды, әлеге темага стенд куелды.