декабрь, 2017 ел
дүшәмбе

Россиядә  Хәрби Комиссариатлар оешуның 100 еллыгы уңаеннан Апас мәктәбенең кече спорт залында 16 декабрьдә яшүсмерләр арасында “Ягез әле, егетләр!” зур спорт ярышлары уздырылды.

Узган ялларда Танай-Турай һәм Чүрибураш авылы үзешчәннәре авылдашларына Аяз Гыйләҗевның “Шикәрем син, балым син” спектакльлен күрсәттеләр.

Каратун урта мәктәбенең “Илһам” түгәрәгенә йөрүче 10 нчы сыйныф укучылары сыйныфташлары һәм сыйныф җитәкчеләре белән берлектә башкалада сәяхәттә булып кайттылар.

Иске Йомралы “Сандугач” балалар бакчасында тәрбияләнүче Хусаинов Рамин белән Буа шәһәренең, “АБВГДЕЙКа“ балалар бакчасында узган “Нәни эзләнүчеләрнең беренче адымнары ” дип аталган фәнни-гамәли, зонаара конференциядә катнаштык.

Район Советы һәм башкарма комитетының утырышлар залында Апас муниципаль район Советының өченче чакырылыш чираттагы утырышы узды.