Апас муниципаль районы башлыгының Совет гаскәрләрен Әфганстаннан чыгару көне белән котлавы

2020 елның 14 феврале, җомга

15 февральдә безнең дәүләтнең истәлекле датасы. 31 ел элек 1989 елда Әфганстанда үзенең тынычлык урнаштыру миссиясен башкарган гаскәрләрнең чикләнгән контингенты Ватаныбызга әйләнеп кайта.

Бүген без әлеге сугыш солдатларына, антына тугры калучыларга хөрмәтебезне күрсәтәбез.Кем гомерен кызганмыйча ватан алдындагы бурычларын үтәгән.

Туган илдән еракта совет сугышчылары, шул исәптән безнең якташларыбыз да күп иде, алар да хәрби бурычларын җиренә җиткереп үтәделәр, сугыш кырын намус белән үттеләр, корал буенча иптәшләрнең югалтуларын сынадылар.

15 февраль - локаль конфликтларда һәлак булганнарның барысын да искә алу, өйгә кайткан барлык кешеләргә тирән хөрмәт һәм рәхмәт белдерү көне.

Бүгенге көндә сугыш хәрәкәтләренең күп кенә ветераннары һаман да сафта кала, туган районыбыз тормышында актив катнаша. Аларның ныклыгы, чыдамлыгы, рухи көче, патриотлыгы - яшь буын өчен лаеклы үрнәк.

Без,бу сугышта - якыннарын, ирләрен, балаларын югалткан кешеләрнең,югалтуның бөтен авырлыгын да уртаклашабыз.

Без ул вакыйгаларның барлык катнашучыларына хөрмәтебезне белдерәбез.

Сезгә, гаиләләрегезгә һәм якыннарыгызга нык сәламәтлек, бәхет, иминлек һәм оптимизм телим.

Сезгә түбән баш иябез.

Апас муниципаль районы башлыгы Равил Хисаметдинов