Хөрмәтле салым түләүчеләр!

2020 елның 23 октябре, җомга

1 декабрьгә кадәр гражданнарга  түбәндәге салымнарны түләргә кирәк:

физик затлар милкенә салым

җир салымы

транспорт салымы

физик затлар керемнәренә салым агенты тарафыннан сакланмаган салым

Салым түләү теркәү органнарыннан (Росреестр, ЮХИДИ, ГИМС һ.б.) кергән мәгълүматлардан, шулай ук физик затларның керемнәре турында 2-НДФЛ формасы буенча белешмәләр нигезендә башкарыла.

Салым белдерүләре почта аша, ә «физик затлар өчен шәхси кабинет» тан файдаланучыларга турыдан - туры шәхси кабинетка җибәрелә.

Кирәк булган очракта, салым уведомлениесен теләсә кайсы салым органына яки «минем Документлар " КФҮНӘ гариза белән мөрәҗәгать итеп алырга мөмкин»

Салым белдерүләре җибәрелмәячәк:

әгәр салымнар ташламалар булу яки салым тотып калынган акча белән бәйле рәвештә исәпләнмәгән;

әгәр салым суммасы уведомлениедә кимендә 100 сум.

Салым хәбәрнамәсендә дөрес булмаган мәгълүматлар табылганда, бу хакта салым органына теләсә нинди уңайлы ысул белән (шәхсән, почта аша, Россия Федераль салым хезмәте сайты яки шәхси кабинет аша) хәбәр итәргә кирәк.

Исәпләнгән салымнарны түләргә мөмкин:

"салымнар ФЛ" мобиль кушымтасы аша»

физик затлар өчен шәхси кабинетта " Россия Федераль салым хезмәте сайтында

Россия Федераль салым хезмәте сайтында «салымнар һәм пошлиналар түләү " сервисы ярдәмендә

дәүләт хезмәтләре бердәм порталы аша

түләү терминаллары, банклар һәм почта бүлекләре аша.

Тулырак мәгълүмат сайтта nalog.ru -8-800-222-22-22 телефоны буенча.

«САЛЫМНАР ТҮЛИБЕЗ – КИЛӘЧӘКНЕ БУЛДЫРАБЫЗ БҮГЕН!»