Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы «Россия тәме " милли конкурсының төбәк брендлары өчен тавыш бирергә чакыра

2020 елның 19 ноябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр иткәнчә, 19 ноябрьдән 2 декабрьгә кадәр «Россия тәме» төбәк брендларының беренче милли конкурсы порталында Халык тавыш бирү башлана. Бу-Россия Федерациясе Президенты кушуы буенча Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы тарафыннан гамәлгә ашырыла торган мондый продукциягә ярдәм итү буенча чаралар комплексының беренче этабы.

Конкурска Россия Федерациясенең 79 субъектыннан 500ләп Төбәк азык - төлек брендлары тәкъдим ителгән. Татарстан Республикасыннан конкурска 22 бренд бирелгән. Алар арасында:

Татар балы

Кукмара Балы

Татарстан «СластЕла " Командасы»

Лаеш чәк-чәге

Казан " чәк-чәге

Сосискалар " Татар Хәләл»

Кичке Казан " Торты»

Яшел Үзән Катыгы

Әгерҗе лимонады

Татар Икмәге

Алабуга прәнеге

Казан Прәнеге

Алабуга квас эчемлеге

Алабуга Кошчыгы " Конфеты»

Мамадыш икмәге

Татарстан үрдәк казылыгы Булгария

Татарча үрдәге

Казан урдәге

Татар казы

Казылык

Милли сәүдә маркасы "татар чәе""

Татар Талкышы калеве

Белешмә өчен:

«Россия тәмнәре» төбәк туклану продуктлары брендларының беренче милли конкурсы бөтен Россия буенча 7 октябрьдән башланды. Аның төп миссиясе-кулланучыларны Россиянең зәвыкларының күптөрлелеге белән таныштыру һәм төбәк туклану продуктлары брендларын үстерү потенциалын күрсәтү. Конкурс нәтиҗәләре декабрь уртасында игълан ителәчәк. Проектта катнашучыларның барысы да ярдәм итү һәм алга таба мавыктыру федераль программасында булачак, хезмәткәрләрнең квалификациясен күтәрү, ә җиңүчеләр – ихтыяҗны һәм сатуларны арттыруга ярдәм алу мөмкинлеге алачак.

Татар версиясе яңалыклар: https://agro.tatarstan.ru/tat/index.htm/news/1869465.htm

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы матбугат хезмәте