Апаслылар “Гомергә 10000 адым” акциясенә кушылды

2021 елның 7 апреле, чәршәмбе

7 апрельдә Апаста 70кә якын кеше Бөтендөнья сәламәтлек көненә багышланган «тормышка 10000 адым» Бөтенроссия акциясенә кушылды. Акция «Бердәм РОССИЯ» партиясе тарафдарлары советы, ветераннар Советы, пенсионерлар берлеге белән берлектә «өлкән буын», «Демография» милли проектының «Спорт нормасы» төбәк проектлары кысаларында оештырылды.
Старт алдыннан акциядә катнашучыларны район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Луиза Сафина сәламләде һәм чарага уңай карашлары өчен рәхмәт белдерде. Туган якны өйрәнү музее директоры Рәмис Ногманов маршрут буенча урнашкан урамнар һәм объектлар тарихы белән таныштырды.

«Мондый уңайлы һәм гади, шул ук вакытта матур, массакүләм чаралар күбрәк булыр иде. Акциядән соң сәламәт яшәү рәвеше тарафдарлары күбрәк булыр дип өметләнәм. Чөнки гадәти җәяү йөрү дә Кешенең нормаль физик активлыгын сакларга ярдәм итә", - дип билгеләп үтте акциядә катнашучы Гөлнур Насыйбуллина.

Үзәк паркка килгән акциядә катнашучылар " Сәләт "балалар иҗат үзәге тренеры җитәкчелегендә массакүләм зарядка ясадылар,ә соңыннан мәдәният йорты хезмәткәрләре матур җырларын бүләк иттеләр.

Бер-берсе белән уртаклашып, катнашучылар «тормышка 10000 адым» акциясе аларга бик ошады, дип билгеләп үтте. Бәлки, нәкъ менә шул көнне аларның кайберләре үз сәламәтлегеңне кайгыртуга юлда беренче адым ясагандыр. Мондый файдалы чараларны район үзәгендә генә түгел, районның башка торак пунктларында да ешрак үткәрергә кирәк.