Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм

2021 елның 29 апреле, пәнҗешәмбе

«Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм итү фонды» Коммерциячел булмаган микрокредит компаниясенең Экспортка ярдәм итү үзәге (алга таба – үзәк) «кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү турында»2007 елның 24 июлендәге 209 номерлы Федераль закон таләпләренә туры килә торган КУЭның экспорт юнәлешле субъектларына ярдәм күрсәтә.

Үзәк КУЭ субъектларын чит ил базарларына чыгару буенча комплекслы озата бара һәм халыкара күргәзмә-ярминкә чараларында катнашуны оештыру, халыкара электрон сәүдә мәйданчыкларында урнаштыру һәм халыкара сертификатлар алу буенча хезмәт күрсәтә, шулай ук «Экспортер» программасы буенча 0,1 процент ставкасы белән ташламалы микрозаймнар алуда һәм «Татарстан Республикасы Гарантия фонды» КБОның (алга таба – Гарфонд) поручительстволарын алуда ярдәм итә.

КУЭ субъектларына төп таләпләр:

кече һәм урта эшкуарлык субъектларының бердәм реестрында торырга (https://rmsp.nalog.ru/);

алдагы ел өчен исемлек буенча уртача саны 250 кеше тәшкил итә;

алдагы ел өчен керем күләме 2 млрд. сумнан да артмаган.;

предприятиенең устав капиталының 51% тан да ким булмаган өлеше физик затларга яисә КУЭ субъектларына караган оешмаларга булырга тиеш;

КУЭ субъектларына карамаган оешмалар өлеше 49дан артмаска тиеш%;

дәүләт, төбәкләр яки коммерцияле булмаган оешмалар өлеше 25% тан артмаска тиеш.

Моннан тыш, Үзәк «Россия экспорт үзәге " АҖ төркеменең финанс һәм финанс булмаган хезмәтләрен алуда ярдәм итә, алар арасында кредит һәм гарантия ярдәме, шулай ук чит илләрдәге күргәзмәләрдә катнашу чыгымнарын компенсацияләү һәм экспорт чыгымнарын логистика чыгымнары да бар.

Бәян ителгәннәрдән чыгып, Апас муниципаль районы территориясендә эшчәнлек алып баручы предприятиеләргә Экспортка ярдәм итү үзәге белән хезмәттәшлек итәргә киңәш итәбез.

Элемтә өчен мәгълүмат: үзәк җитәкчесе Гайнов Артур Әсхәт улы: Тел.: +7(927) 488-85-85, эл. почта: Artur.Gainov@tatar.ru к