"ТР ИВФ" коммерциячел булмаган оешманы ташламалы финанслау программалары турында

2021 елның 29 апреле, пәнҗешәмбе

«Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фонды» коммерцияле булмаган оешмасы Татарстан Республикасы территориясендә Сәнәгатьне үстерү фондының вәкаләтле органы булып тора һәм Россия сәнәгатенең өстенлекле юнәлешләре буенча тормышка ашырыла торган проектларны финанслауда катнаша.

Финанслашуның төп шартлары:

Программаның исеме

Займ суммасы, млн. сум.

Процент ставкасы

Вакыты кредит

Үсеш проектлары

3%*

Комплектлау әйберләре

1% (Беренче 3 ел)
3% (калган вакыт)

Урман сәнәгате проектлары

3%**

# 3 ел

Хезмәт җитештерүчәнлеге

# 5 ел

* Ставкалар үзебезнең җиһазларны сатып алганда, шулай ук банк гарантиясен, РФ ВЭБ, МСП һәм РГО корпорацияләреннән гарантияләр кулланганда кимергә мөмкин;

** Ставкалар үзебезнең җиһазларны сатып алганда, шулай ук банк гарантиясен яки КУЭ Корпорациясе гарантиясен кулланганда киметелергә мөмкин.

Хәзерге вакытта «Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фонды» КБО югарыда күрсәтелгән программалар буенча финанс ярдәме күрсәтү максатында инвестиция проектларын карый һәм сайлап ала.

Программалар буенча тулырак мәгълүматны +7 (843) 570-40-00 (1233) телефоны буенча алырга мөмкин),

+7 (937) 623-09-69 яки электрон почтага запрос җибәреп pta@ivfrt.com

(элемтә өчен җаваплы зат: Петров Тимур Андреевич), шулай ук сайтта:

www.ivfrt.ru/programms/frp