«Саумы, Казан!» / «Здравствуй, Казань!». Хикәяләр конкурсы

2021 елның 19 июле, дүшәмбе

Казанда «Саумалар " хикәяләр конкурсы башланды»- «Исәнме Казан!шәһәргә багышланган чаралар. Әгәр сезнең арагызда әдәби иҗатта үзләрен күрсәтергә теләүчеләр булса, 31 июльгә кадәр гаризалар җибәрергә ашыгыгыз!

Конкурс шартлары буенча һәр теләгән кеше безнең башкала турында эссе яки хикәя яза ала. Монда сезгә тулы ирек бирелә: Казанда яшәүче күренекле шәхесләр турында, яисә Казанга карата үз карашыгыз турында хикәяләр язарга була. Конкурста РФ дәүләт телләрендә 18 яшьтән өлкәнрәкләр дә катнаша ала. Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче башка халыклар телендә язылган эшләр рус яки татар телләренә тәрҗемә ителә.
Конкурс хикәяләре ирекле формада ике ысул белән кабул ителә:

1. Электрон адреска җибәрергә: kazankonkurs2021@mail.ru " Саумалар, Казан!”»;
2. Instagram һәм VK социаль челтәрләрендә #СаумыКазан, #Здравствуй Казан һәм язарга башында текст катнашу турында конкурста.

Нәтиҗәләр Шәһәр көнендә, 30 августта ясалачак. Җиңүчеләрне 30 мең сумнан алып 80 мең сумга кадәр призлар көтә.

Тулырак мәгълүматны тулырак итеп укыгыз.

Конкурсның Нигезләмәсе (рус телендә)
Конкурсның Нигезләмәсе (татар телендә)