«Бердәм Россия» нең совет беренчел бүлегенең иҗтимагый әһәмиятле проектлар конкурсында җиңүе нәтиҗәсендә Апас шәһәр тибындагы поселогының логопед үзәгендә балалар мәйданчыгы барлыкка килде.

2021 елның 18 октябре, дүшәмбе

Укытучы-логопед Ферүзә Сәлимуллина инициативасы белән волонтерлар, студентлар һәм педагоглар, Совет башлангыч бүлеге әгъзалары белән берлектә Апас районында логопед үзәге барлыкка килде. Ярдәмгә мохтаҗлар күп, кабул итү сәгатьләрендә хәтта чират та корыла. Ташламалы дәресләрне озынайту өчен һәм балалар үз шөгыльләрен файдалы итеп көтсен өчен, проектның идеясе - балалар өчен уен мәйданчыгы төзү.

Һәм менә «Бердәм РОССИЯ» партиясенең башлангыч бүлекләренең иҗтимагый-әһәмиятле проектлары конкурсы ярдәмендә башлангыч бүлек конкурста җиңеп, балалар мәйданчыгы төзелешенә 180 мең сум күләмендә грант алды.

"Логопед үзәген билгеләү-Апас районында сөйләме бозылган балаларга һәм Татарстан Республикасының якын-тирә районнарындагы торак пунктларга коррекция ярдәме күрсәтү. Бу инде «Бердәм РОССИЯ» партиясе җирле бүлекчәсенең безнең үзәккә беренче генә ярдәме түгел. Җиһазлар белән тәэмин итүдә безгә «Бердәм РОССИЯ» партиясенең Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Баһаветдинов Фәнил Фиргать улының спонсорлык ярдәме күрсәтелде. Ул логопед үзәге өчен җиһазлар сатып алуга үз акчаларыннан акча бүлеп бирде. Менә хәзер дә проект ярдәмендә без күптәнге хыялыбызны тормышка ашыра алдык – балалар өчен уен мәйданчыгы сатып алып, мәйданчык территориясен тәртипкә китерә алдык», - дип билгеләде логопед үзәге җитәкчесе Ферүзә Сәлимуллина

«Нәкъ менә башлангыч бүлекләргә юнәлтелгән проектларның булуына бик шатбыз, моңа мохтаҗ балалар өчен шартлар тудыру мөмкинлеге өчен «Бердәм РОССИЯ» партиясенә бик рәхмәтле! » - дип билгеләп үтте «Бердәм РОССИЯ» партиясенең Совет беренчел бүлекчәсе секретаре Ленар Хантимиров.