Татарстан студентлары технологик проектларны үстерүгә 1 млн сум грант ала ала

2023 елның 3 феврале, җомга

Инновацияләргә ярдәм итү фондыннан «университет технологик эшкуарлыгы платформасы» федераль проекты кысаларында стартаплар булдыруга 1 млн сумлык грант алу өчен гаризалар кабул итү башланды. Федераль проектта Татарстан Республикасы югары уку йортлары студентлары катнаша ала. Гаризалар 2023 елның 3 апреленә кадәр кабул ителәчәк.
Конкурста РФ гражданнары булган һәм Россия Федерациясенең югары белем бирү оешмаларында бакалавриат, магистратура яки аспирантура программалары буенча белем алучы, Фонд белән гамәлдәге шартнамәләре булмаган («УМНИК»программасының икенче елы грант алучыларыннан тыш) физик затлар катнаша ала.
Программаның юнәлешләре:
 Санлы технологияләр;
 Медицина һәм сәламәтлек саклау технологияләре;
 Яңа материаллар һәм химик технологияләр;
 Яңа приборлар һәм Акыллы җитештерү технологияләре;
 Биотехнологияләр;
 Ресурсларны саклау энергетикасы;
 Иҗади тармаклар.
Конкурсның шартлары, гаризалар бирү һәм оештыру документлары һәм конкурс буенча хисаплар бирү тәртибе турында тулырак мәгълүмат белән Инновацияләргә ярдәм итү фонды сайтының «документлар» бүлегендә танышырга мөмкин: https://fasie.ru/programs/programma-studstartup/#documentu
Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы студентлар проектларын әзерләүдә һәм озатуда ярдәм итәчәк, катнашуга гаризалар формалаштыруда методик һәм консультацион ярдәм күрсәтәчәк.