РФ Дәүләт Думасы депутаты Топилин Максим Анатольевич ТР Апас муниципаль районының "Алга" яшүсмерләр клубында булды , 8 Март-Халыкара хатын-кызлар көне белән Апасның "фәрештәнең алтын куллары "иҗтимагый хәрәкәтенең көмеш волонтерларын котлады.

2023 елның 7 марты, сишәмбе

Халыкара хатын-кызлар концерты алдыннан Апастолвск районының мобилизацияләнгән егетләренең әниләре һәм хатыннары өчен концерт узды.  Апас муниципаль районы башлыгы Айрат Җиһаншин һәм РФ Дәүләт Думасы депутаты Максим Топилин бәйрәм белән котладылар.

«Бердәм Россиянең Яшь гвардиясе» вәкилләре һәр хатын-кызга чәчәк бәйләме һәм бәйрәм белән чын күңелдән котлаулар тапшырды.

"Эш сөючән, ачык һәм намуслы-хатын-кызларга бу тормыш буенча җиңелрәк һәм ышанычлырак барырга ярдәм итәрлек барлык әһәмиятле, игелекле һәм кирәкле нәрсәләрне эшләргә телим. Мобилизацияләнгәннәрнең аналарына һәм хатыннарына ярдәм итүнең аерым сүзләре. Сез кыю һәм искиткеч көчле. Сезнең йөрәкләрегез һәм мәхәббәтегез - иң авыр минутларда безнең солдатларның һәм офицерларның көчен һәм Иманын саклап калу. Сезнең улларыгыз, әтиләрегез, ирләрегез һәм абыйларыгыз җиңеп тиздән өйгә кайтырга тиеш дип ышанам! Максим Топилин үзенең котлавында билгеләп үтте.

"Сугышчыларыбызның әниләренә Ватанның лаеклы улларын тәрбияләгәннәре өчен, ә хатыннарына сабырлыклары һәм безнең егетләр өчен бик мөһим булган ышанычлы тыллары өчен рәхмәт сүзләре!- дип котлады Айрат Җиһаншин.

#8Марта, #ЕРТатартсан, #ЕР16