Хөрмәтле Апас районы халкы!

2021 елның 20 феврале, шимбә

Сезне чын күңелдән Халыкара туган тел көне белән котлыйм!

Бу көн чираттагы тапкыр милли бердәмлек символын - безнең телне саклауның мөһимлеген искә төшерә.

Туган тел һәр җәмгыятьнең, һәр аерым кешенең тарихи нигезен тәшкил итә. Ул милләттән аерылгысыз, шуңа күрә тел югалу белән халыкның мәдәнияте, милли үзаңы һәм киләчәге юкка чыга.

Туган телгә ихтирам белән карау - милли тиңдәшлекне саклап калу, халкыбызның тарихына һәм мәдәниятенә, бөек илебезнең күпсанлы халыкларының мәдәниятенә хөрмәт һәм мәхәббәт тәрбияләүгә юл ул.

Бүген безгә киләчәк буыннарга татар халкының бөек байлыгын - туган телне саклап калу һәм тапшыру өчен күп көч куярга кирәк, дип ышанам.

Сезне чын күңелдән шушы мөһим бәйрәм белән котлыйм һәм нык сәламәтлек, бәхет, гаилә иминлеге, тынычлык һәм иминлек, шатлык һәм чәчәк атуны телим!

Хөрмәт белән, Апас районы башлыгы Равил Хисамутдинов