«Иң яхшы муниципаль практика»конкурсында җиңүчеләр билгеләнде. Апас районы җиңүчеләр арасында.

2021 елның 11 октябре, дүшәмбе

8 октябрьдә «иң яхшы муниципаль практика»бөтенроссия конкурсын оештыру һәм уздыру буенча федераль конкурс комиссиясе утырышы булды. Конкурс 2017 елдан бирле үткәрелә һәм җирле үзидарәне оештыру буенча муниципаль хакимият органнарының иң яхшы тәҗрибәләрен куллануга юнәлдерелгән.

Конкурс Россия Хөкүмәте тарафыннан, муниципаль берәмлекләрнең Гомумроссия конгрессы һәм Бөтенроссия җирле үзидарә Советы белән берлектә, муниципаль идарәне оештыру һәм җирле әһәмияттәге мәсьәләләрне хәл итү буенча иң яхшы тәҗрибәләрне ачыклау, өйрәнү һәм тарату өчен үткәрелә.

Җиңүчеләр 5 номинация буенча сайлап алына: муниципаль икътисади сәясәт һәм муниципаль финанслар белән идарә итү, шәһәр төзелеше сәясәте, халык белән нәтиҗәле «кире элемтә» тәэмин итү, милләтара тынычлыкны һәм татулыкны ныгыту һәм «акыллы шәһәр».

Безнең район муниципаль округлар, шәһәр округлары (шәһәр эчендәге бүленеше булган шәһәр округлары) һәм шәһәр җирлекләре категорияләре буенча икенче урынны алды.  Конкурста җиңү яулаган өчен Апас шәһәр тибындагы бистәсендә хәйрия өчен 40 млн сум акча биреләчәк.

Шулай ук бу номинациядә призлы урыннарны алдылар:

1 нче урын-Краснодар краеның Курганинское авыл җирлеге

2 нче урын-Татарстан Республикасы Апас шәһәр җирлеге