Игътибар! «Без энергоэффективлыкны сайлыйбыз»Яшьләр инициативаларының республика конкурсына гаризалар кабул итү

2022 елның 22 гыйнвары, шимбә

2022 елның апрелендә Казан шәһәрендә Энергетика һәм Энергия ресурсларының нәтиҗәлелеге буенча Татарстан халыкара форумы (алга таба – ТЭФ-2022) узачак.

ТЭФ-2022 үткәрү кысаларында ел саен үткәрелә торган «Без энергоэффективлыкны сайлыйбыз»яшьләр инициативалары республика конкурсы үткәрелә
(алга таба – Конкурс).

Конкурс Энергия ресурсларының нәтиҗәлелеге һәм энергия саклау өлкәсендә фәнни-техник, икътисадый һәм норматив-хокукый прогрессны үстерүгә юнәлтелгән һәм фәнни-техник һәм инновацион эшләнмәләрне ачыклау һәм аларга ярдәм итү максатыннан үткәрелә.

Конкурс 2022 елның 1 февраленнән 20 мартына кадәр Россия гражданнары, гомуми белем бирү оешмаларының өлкән сыйныф укучылары, һөнәри белем бирү оешмалары һәм югары белем бирү оешмалары студентлары һәм аспирантлары арасында үткәрелә. Конкурска материаллар 2022 елның 20 мартына кадәр кабул ителә.

Гомуми белем бирү оешмаларының өлкән сыйныф укучылары өчен Номинация:

"Энергоэффектив кеше-энергоэффектив җәмгыять".
Һөнәри белем бирү оешмалары һәм югары белем бирү мәгариф оешмалары студентлары һәм аспирантлары өчен номинацияләр:

«Энергияне саклау һәм энергия нәтиҗәлелеген арттыру буенча иң яхшы инженер-техник чишелеш»;
«Энергияне саклау һәм энергия нәтиҗәлелеген арттыру буенча иң яхшы оештыру һәм мәгълүмати чаралар".
Конкурсның махсус призы:

"Энергия ресурсларының нәтиҗәлелеге һәм энергияне саклау буенча иң оригиналь идея".
Конкурс нәтиҗәләре һәм конкурста җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы ТЭФ-2022 Яшьләр көнен үткәрү кысаларында үткәреләчәк.

Югарыда бәян ителгәннәрдән чыгып, ведомство карамагындагы учреждениеләр арасында конкурс турында мәгълүматны таратуны сорыйбыз.

Конкурс үткәрү турында нигезләмә Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының рәсми сайтында түбәндәге адрес буенча урнаштырылган: https://mpt.tatarstan.ru/2021-2022-gg-5720229.htm к

Конкурс комиссиясе гаризаларны һәм конкурс документациясен бары тик электрон почтага гына кабул итә:
cetrt@mail.ru 2022 елның 20 мартына кадәр,
тел./факс (843)272-99-43, 272-19-21, (843)272-99-69, «Татарстан Республикасының Энергия һәм ресурсларның нәтиҗәле технологияләре үзәге» ДАУ мәгълүмат-нәшрият һәм белем бирү эшчәнлеге бүлеге, сайт: cet.tatarstan.ru к