Апас районыннан үз зонасына мобилизацияләнгәннәр өчен чираттагы гуманитар йөк китте.

2023 елның 23 марты, пәнҗешәмбе

Бүген Апас муниципаль районыннан чираттагы гуманитар йөк үз зонасына китте.
Бу инде безнең егетләр өчен Өченче гуманитар йөк, ул үзе Апас муниципаль районы башлыгы Айрат Җиһаншин шефлыгы астында йөри.
Гуманитар йөккә ике "УАЗ" автомашинасы һәм бер Нива автомобиле кергән. Шулай ук безнең хәрбиләргә җылы кием, генераторлар, тепловизорлар, көнкүреш кирәк-яраклары, азык-төлек, шәхси гигиена әйберләре тапшырылды.

Гуманитар йөкне формалаштыруга район халкы, депутатлар, «Яшь гвардия»әгъзалары да өлеш кертә. Окоп шәмнәре, тактик тагылмалар, бөтен җаны белән әзерләнгән өй ризыгы боларның барысын да Дус Апас халкы җыйган.

"Без балаларыбызга лаеклы хезмәтләре, илгә ярдәм итү теләге өчен рәхмәтле! Без һәрвакыт балаларыбызның кирәкле ихтыяҗларын хәл итүдә һәрьяклап ярдәм күрсәтергә әзер!  Алар иң югары мактауга һәм игътибарга лаек! Гуманитар йөк формалаштыруда зур ярдәм күрсәткән спонсорларга рәхмәт!
Һәркемнең битараф булмавы-гомуми җиңүгә юлның төп хәрәкәт итүче көче!- дип билгеләп үтте район башлыгы Айрат Җиһаншин.