«Туризм һәм кунакчыллык индустриясе»милли проекты конкурсына старт бирә

2023 елның 24 мае, чәршәмбе

«Туризм һәм кунакчыллык индустриясе» милли проекты чараларын гамәлгә ашыру кысаларында 2023 елның 24 маеннан Татарстан Республикасының туризм буенча дәүләт комитеты (алга таба – Дәүләт комитеты) Дәүләт (муниципаль) учреждениеләре булмаган юридик затларга һәм шәхси эшмәкәрләргә Татарстан Республикасы бюджетыннан субсидияләр бирү буенча конкурс стартын игълан итә Татарстан Республикасы территориясендә туристлык инфраструктурасын үстерүгә юнәлдерелгән инициативалар.

Субсидия кысаларында елга, күл, сусаклагыч яки башка су объектлары ярларында пляжлар булдыру һәм (яки) үстерү күздә тотыла, шул исәптән:

а) пляжны Россия Федерациясе Милли стандарты таләпләренә туры китереп төзекләндерү ГОСТ Р 55698-2013 туристлык хезмәтләре. Пляж хезмәтләре. Гомуми таләпләр, ярны саклау, Җир өермәсенә каршы һәм башка саклау чараларыннан тыш, шулай ук Акватория төбен чистарту буенча чаралардан тыш;

б) туристлык эшчәнлеген тәэмин итү һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр өчен уңайлылыкны киңәйтү өчен җиһазлар, шул исәптән җиһазлар, инвентарь, экипировка, ял итү өчен товарлар сатып алу;

в) балалар һәм спорт ял итү зоналарын төзекләндерү;

г) җәмәгать туклануы пунктларын булдыру (капиталь булмаган төзелеш).

Гаризалар кабул итү эш көннәре буенча Дәүләт комитетында дүшәмбедән җомгага кадәр 09 сәгать 00 минуттан 17 сәгать 00 минутка кадәр (тәнәфес 12 сәгать 15 минуттан 13 сәгать 15 минутка кадәр) 2023 елның 24 маеннан 22 июньгә кадәр гамәлгә ашырылачак.

Конкурсны үткәрү тәртибе Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Татарстан Республикасы территориясендә туристлык инфраструктурасын үстерүгә юнәлдерелгән иҗтимагый инициативаларны гамәлгә ашыруга бәйле чыгымнарның бер өлешен финанс белән тәэмин итү максатларында дәүләт (муниципаль) учреждениеләре булмаган юридик затларга һәм шәхси эшмәкәрләргә Татарстан Республикасы бюджетыннан субсидияләр бирү тәртибен раслау турында» 19.05.2023 № 612 карары белән билгеләнде (аннары тәртип). Конкурс турында тулырак мәгълүмат, документлар формалары Дәүләт комитеты сайтында «Эшчәнлек» / «Конкурслар» бүлегендә бастырылган: https://tourism.tatarstan.ru/subsidii-na-sozdanie-i-razvitie-plyazhey-na.htm.

Сезне һәм кызыксынучы эшмәкәрләрне Дәүләт комитеты Телеграм-каналы платформасында туры эфирда катнашырга чакырабыз https://t.me/tourismRT 23 майда 16: 00 сәгатьтә.

Сезнең муниципаль берәмлектән беркетелгән җаваплы хезмәткәрләрнең контакт мәгълүматларын (кәрәзле телефонны күрсәтеп) җибәрү өчен контакт кешесе: Лифанова Екатерина Андреевна, тел. (843) 222 90 31, e-mail Ekaterina.Lifanova@tatar.ru.