ноябрь, 2017 ел
җомга

Апас балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе директоры Ринат Шәяхмәтов көзге этапта ГТО нормативларын тапшыруда олы яшьтәге 150 гә якын апаслы катнашуын хәбәр итә.

Апас урта мәктәбенең Равил Гомәров җитәкчелегендәге 5 Б классы укучылары әти-әниләр белән берлектә юл кагыйдәләрен тагын бер кат хәтерләрендә яңартты.

Психологлар Римма Печкова һәм Елена Сәлахова Бердәм Дәүләт имтиханнары алдында торган балалар, шулай ук укытучылар белән файдалы тренинг үткәрделәр.

Апас мәдәният йорты каршында оешкан халык театры “Идел йорт“ төбәкара фестиваленең зона турында җиңү яулап, Казан сәхнәсендә чыгыш ясарга чакыру алган иде.

Халык тынычлыгы, иминлеге сагында тору, кешеләрнең тормышын җинаятьчеләрдән яклау – болар җиңел бурычлар түгел.

Район башкарма комитеты җитәкчесе Алмаз Гыйбадуллин районда олылар арасында ГТО нормативлары тапшыручылар санының аз, күрсәткечләрнең түбән булуын билгеләп үтте.